Skopiuj widget
Widget
Widget
Thumb_widget
Skopiuj kod
Skopiowano kod

31.07.2015 Nadja, Alameda 5, The Frozen North

40.00 zł


NADJA (Drone Doom/ Ambient metal/ Dream sludge/ CAN) 

Nadja - duet w skład którego wchodzi Aidan Baker (gitara/ wokal/ instrumenty dęte drewniane/ pianino/ perkusja) i Leah Buckareff (gitara basowa/ wokal). Nadja rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku jako solowy projekt Bakera, którego celem miało być eksplorowanie cięższych i głośniejszych aspektów muzyki eksperymentalnej. W 2005 roku do projektu dołączyła Leah Buckareff. Duet łączy elektronikę, powolne riffy gitarowe i przywodzącą na myśl lament sekcję perkusyjną, tworząc kakofoniczną ścianę dźwięku przesyconą eteryczną melodyjnością. Sam Aidan Baker lubi swoją muzykę określać mianem ambient metalu, ambient doomu, czy dreamsludge’em. 


ALAMEDA 5 (Psychedelic rock/ Noise rock/ Experimental rock / PL)

Kwintet Alameda to młodszy brat Alameda Trio, które wydało w 2013r. bardzo dobrze przyjęty album "Późne królestwo". Alameda 5 jest mniej zakochany w muzyce rockowej, bardziej ceni sobie improwizację i eksperyment z jednej strony, a z drugiej cechuje go upodobanie do transowych rytmów granych przez dwóch perkusistów-perkusjonistów: Jacka Buhla (Variete, Maestro Trytony, Jachna/Buhl) oraz Rafała Iwańskiego (Hati, Kapital, Innercity Ensemble). Tonalny trzon kwintetu, podobnie jak i trio, stanowią gitarzyści Mikołaj Zieliński oraz Kuba Ziołek (występujący solo pod szyldem Stara Rzeka, a także członek m.in. Innercity Ensemble). Skład uzupełnia obsługujący instrumenty elektroniczne oraz syntezatory Łukasz Jędrzejczak (T'ien Lai, So Slow).

THE FROZEN NORTH (Post-rock/ Rock awanagardowy/ PL)
https://www.facebook.com/abandfromthefrozennorth
https://toomanyfireworks.bandcamp.com/album/origin-electric-mistress
https://post-rockpl.bandcamp.com/track/movement-of-empires

W swoich skrajnościach, muzyka zespołu czerpie z awangardy i indie-rocka, a niekiedy sięga po metal, albo subtelną elektronikę i muzykę klasyczną, jednak wszystkie te środki wyrazu łączą się w enigmatycznym gatunku, jakim jest instrumentalny post-rock.
Zespół uformował się w styczniu 2014 roku, a był to rok dosyć pracowity: wydanie pierwszego singla, wywiady w rozgłośniach radiowych i telewizji, występy na Warsaw Music Week i na targach Co Jest Grane na stoisku Good Time Radio. W tym roku muzyka The Frozen North ukazała się na kompilacji Post Rock PL, a zespół pracował nad nowymi utworami. Część z nich usłyszycie w trakcie tego koncertu.