Skopiuj widget
Widget
Widget
Thumb_widget
Skopiuj kod
Skopiowano kod

28.04.2015 Kayo Dot, Botanist, Merkabah

40.00 zł

Produkt wyprzedany

KAYO DOT [Avant-garde metal/ Post-rock/ Experimental/ USA]

Kayo Dot powstało w 2002 roku w Bostonie po rozpadzie metalowej grupy maudlin of the Well. Założyciel zespołu, Toby Driver (Secret Chiefs 3), przeprowadził go przez liczne zmiany w składzie i stylistyce muzycznej: od tradycyjnego metalu, poprzez atmospheric, aż po avant-garde metal. Na nowym albumie "Coffins on Io" nawiedzony rock spod znaku Sisters of Mercy łączy się z brzmieniami Genesis (za czasów Petera Gabriela), Scritti Politti i wczesnego Roxy Music.
W 2013 Kayo Dot rozpoczęło nowy rozdział swojej twórczości za sprawą docenionego przez krytyków podwójnego koncept-albumu "Hubardo". Eksperymentalna, wymykająca się wszelkim szufladkom płyta zebrała doskonałe recenzje: portal Sputnik Music zaliczył ją do najlepszych wydawnictw 2013 roku, a w recenzji na CVLT Nation pojawiły się takie określenia, jak "hipnotyzujący, awangardowy black doom" oraz "szczytowe osiągnięcie"

 

BOTANIST [Experimental black metal/ USA]

Eksperymentalno- black metalowy projekt muzyka Roberto Martinelli’ego grającego na instrumentach perkusyjnych. 
Charakterystyczne w brzmieniu zespołu jest użycie cymbałów młotkowych podczas grania na perkusji. Utwory Botanist opowiedziane są z perspektywy Botanika, szalonego naukowca, który prowadzi żywot świadomego pustelnika w swoim sanktuarium fantazji i dziwów zwanym Zielonym Królestwem (Verdant Realm), z dala od Ludzkości i jej zbrodni przeciwko Naturze. Tam, w otoczeniu roślin, Botanik przesiaduje na tronie z kwiatów leśnej lilii i wyczekuje dnia, gdy nastąpi upadek człowieka, a Ziemia ponownie stanie się zieloną planetą.

 

 MERKABAH [Experimental/ Free-jazz/ Noise rock/ PL]

Merkabah to zespół powstały pod koniec 2007 roku. Awangarda, muzyka eksperymentalna, psychodeliczna, eklektyczna.
Merkabah w swych instrumentalnych kompozycjach niezwykle ciekawie połączył post rocka, rocka progresywnego, psychodelii, jazzu, free jazzu, dodając tu i ówdzie szczyptę noise’u. Tworząc całość o absolutnie unikatowym, transowo-hipnotycznym klimacie.

MIEJSCE: Klub PROGRESJA WARSZAWA