Skopiuj widget
Widget
Widget
Thumb_widget
Skopiuj kod
Skopiowano kod

20.10.2016 Jozef van Wissem, ARRM

Artysta: Jozef van Wissem

35.00 zł

Produkt wyprzedany

Deerhunter Booking i Klub Hydrozagadka zapraszają na jedyny w Polsce koncert rewelacyjnego lutnisty, Jozefa Van Wissema.
 
"Jozef van Wissem jest jednocześnie awangardowym kompozytorem i barokowym lutnistą; nieobce mu pojęcie dychotomii." - The New York Times
 
Muzyka van Wissema intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow's Parties czy Primavera Sound. Van Wissem studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka, a także wykłada przedmiot o interesującej nazwie "Wyzwolenie lutni". Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie "soundtracku" do obrazu "Ambasadorowie" Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval. W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją". Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus. Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie; te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć.
 
Gdzie: Klub Hydrozagadka
Ul. 11 Listopada 22
 
Bilety: 30 złotych (ograniczona pula biletów w przedsprzedaży)/ 35 złotych - w przedsprzedaży/ 40 złotych - w dniu koncertu.