Skopiuj widget
Widget
Widget
Thumb_widget
Skopiuj kod
Skopiowano kod

09.02.2017 Nadja, Mazut, Dead Factory

38.00 zł

Produkt wyprzedany

Deerhunter Booking i Klub Hydrozagadka zapraszają na pierwszy po prawie 2 latach polski koncert kanadyjskiego duetu Nadja. Będą oni promowali swój nowy album.

NADJA (Drone Doom/ Ambient metal/ Dream sludge/ CAN) 
https://www.facebook.com/LuvNadja
http://www.nadjaluv.ca/
http://nadja.bandcamp.com/

Nadja - duet w skład którego wchodzi Aidan Baker (gitara/ wokal/ instrumenty dęte drewniane/ pianino/ perkusja) i Leah Buckareff (gitara basowa/ wokal). Nadja rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku jako solowy projekt Bakera, którego celem miało być eksplorowanie cięższych i głośniejszych aspektów muzyki eksperymentalnej. W 2005 roku do projektu dołączyła Leah Buckareff. Duet łączy elektronikę, powolne riffy gitarowe i przywodzącą na myśl lament sekcję perkusyjną, tworząc kakofoniczną ścianę dźwięku przesyconą eteryczną melodyjnością. Sam Aidan Baker lubi swoją muzykę określać mianem ambient metalu, ambient doomu, czy dreamsludge’em. Nadja do dziś wydała blisko 20 albumów i zagrała niezliczoną ilość koncertów z takimi tuzami muzyki eksperymentalnej, jak Sunn O))), Tim Hecker, czy Omega Massif. 

MAZUT (Minimalism / Noise / Lo-Fi/ Polska)
https://www.facebook.com/mazutpl/?fref=ts
https://bdta.bandcamp.com/

Mazut, projekt Pawła Starca i Michała Turowskiego, powstał w 2013 roku, chociaż ponad dwa lata funkcjonował w oparciu o godziny rozmów dotyczących przyszłego brzmienia zespołu. Początkowa idea nagrywania na "żywe" bas i perkusję została porzucona, a obaj muzycy, którzy w międzyczasie zajmowali się swoimi solowymi projektami, połączyli doświadczenia i tak powstała zupełnie nowa koncepcja ich wspólnej muzyki. Mazut to dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, laptop, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione na śmieciach i zakupione na pchlich targach magnetofonowe taśmy, mikrofon unitra, samplery, syntezatory, automaty perkusyjne, kasetowy czteroślad i masa innych sprzętów. W swoich zawsze improwizowanych, niepowtarzalnych utworach, członkowie formacji eksplorują mroczne i zatęchłe terytoria minimalistycznej bitowej muzyki, gdzie brudne, proste i prymitywne lo-fi acid techno miesza się z industrialnymi sprzężeniami, a to wszystko jest okraszone samplowanym tekstem, który w mroczny sposób uzupełniają dopełniają muzykę, niezależnie od tego, czym jest – czy fragmentem bajki dla dzieci, przemówieniem zbrodniarza wojennego czy też pełną manipulacji mową motywacyjną.

DEAD FACTORY (Dark Ambient/ Industrial/ Polska
www.deadfactory.pl
https://web.facebook.com/deadfactory
https://soundcloud.com/dead-factory

DEAD FACTORY to aktywnie działający od 2001 roku projekt Macieja Mutwila. Muzycznie i wizualnie oscyluje on w rejonach przemysłu i rejonu Śląska, z którego pochodzi, a który niewątpliwie stanowi dla niego największą inspirację. Obrazy i dźwięki z jego naturalnego otoczenia przeniesione zostały na kolejne wydawnictwa. Dyskografia obejmuje: 2 dema "Solitude" oraz "Nowhere", mini "Industreality", split z ATUM oraz kilka publikacji mp3. DEAD FACTORY
współpracował z kilkoma innymi artystami i projektami, poza wspomnianym ATUM, jeszcze z MOAN, Maćkiem Szymczukiem, SUTURE NAVIGATOR, czy SUBSTEP INFRABASS.
Po dłuższej przerwie wydawniczej DEAD FACTORY wróciło debiutanckim albumem - "Nachtmusik". Premierze towarzyszyły liczne koncerty, w tym trasa z black metalowymi Massemord oraz Medico Peste.
Obecnie trwa praca nad następcą "Nachtmusik", materiałem roboczo nazwanym "Dystopia