Skopiuj widget
Widget
Widget
Thumb_widget
Skopiuj kod
Skopiowano kod

08.04.2016 - Apteka, Major Kong, Kapitan Bongo

40.00 zł

Produkt wyprzedany

Deerhunter Booking i Klub Hydrozagadka zapraszają na pojechany w kosmos wieczór muzyczny, w którym zagrają: legenda polskiej sceny -Apteka, instrumentalne trio eksplorujące ciężkie brzmienia - Major Kongoraz stonerowy Kapitan Bongo, który jest świeżo po wydaniu debiutanckiego, znakomitego krążka pt. "Skibi".

Apteka Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA...”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live'92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.


Major Kong narodził się pod koniec 2010 r. w Lublinie. Od początku stanowili instrumentalne trio. Tylko riffy i ciężar eksplodujący z gitar, basu, bębnów, głośnych wzmacniaczy i dużych kolumn. Ich pierwsze wydawnictwo to EP "Orogenesis", następnie w 2012 r. ukazał się płytowy debiut "Doom for the Black Sun". W 2014 r. przenieśli się do Warszawy i wydali "Doom Machine" - drugi album długogrający. Prosta radość grania bez nikczemnych tricków w studio trwała w postaci zapamiętywalnych koncertów i kolejnych wydawnictw w roku 2015: dwunastocalowego splita z Dopelord i EP o tytule "Galactic Cannibalism".

Kapitan Bongo pochodzi z Kongo. Wierzy w piwerko, trawę i ładną zabawę. Z mocą czterech elementów aspołecznych przemierza Kosmos i odkrywa krainę Riffu.